Музей - кав'ярня «Вітальня щасливого часу»

В основі експозиції музею-кав’ярні інтер’єр вітальні міського будинку к. ХІХ – п. XX ст. Шпалери на стінах, ліпні карнізи та плафони на стелі, бронзова люстра, канделябри, буфет та музичний інструмент, як обов’язковий атрибут дизайну вітальні заможної родини того часу.

На особливу увагу заслуговує колекція годинників: на стінах столові годинники найпопулярніших на той час виробників Густав Беккер (Німеччина). Ле Руа та Шарль Гійом (Франція). Усі вони різняться дизайном та боєм. Камінний комплект на піаніно – канделябри та годинник «Ангели та сатири» італійського майстра Рікардо Борсіні є рідкісним, подібних було виготовлено дуже мало .

Кабінетний годинник Юнгханс на буфеті є оригінальним завдяки ртутному маятнику. Пісочний годинник виміряє півгодини часу.

Французький камінний годинник «Кавалер та дама» виготовлений з чорного мармуру надзвичайно рідкісного дизайну.

Буфет з червоного дерева роботи польських майстрів початку ХХ ст.

На буфеті зверху розташована  унікальна бронзова статуя руанської діви Жанни д Арк на коні к. ХІХ ст .

У музейній вітрині чайний посуд тих часів з міді, латуні, бронзи та порцеляни, французький каретний годинник з емалями, англійська посрібнена скарбничка для коштовностей, дикий веприк з бронзи для витирання канцелярських пір’їв. Також у вітрині розташована цікава колекція ексклюзивних тематичних німецьких порцелянових статуеток ручної роботи  к. ХІХ ст. Над  буфетом розташовані гасові ліхтарі (фари), якими були оздобленні карети того часу.

Поруч з буфетом розташований вишуканий вішак роботи французьких майстрів  початку ХХ ст. з натурального оніксу та оздоблений бронзовими елементами.

На центральній стіні картина  роботи невідомого художника, на якій зображено будинок братів Гельблу у 1902 році.  Картина була знайдена у підвалі будинку. За однією з версій, намальована донькою друга родини Заваркіних.

Портрет Матвія Заваркіна 1912р., подарований музею його нащадками.

Наші партнери