Самоварно-бульоточна колекція від Заваркіна

     ЧаепитиеКолекцію самоварів різного кольору і форми відтепер можна побачити не лише в російських музеях, присвячених самоварній справі, а й у магазині-музеї “Панъ Заваркінъ та синъ”.

Самовари

         Самовари використовувалися для нагрівання води і приготування чаю. Спочатку воду нагрівали за допомогою внутрішньої топки, яка представляла собою трубу, яку наповнювали деревним вугіллям або невеликими гілочками. Пізніше з’явилися інші види самоварів – гасові, електричні та інші. Сьогодні ж самовари витіснилися чайниками звичайними та електричними.

Самовар розпалювали, коли збиралася вся родина або приходили гості. Для невеликої компанії або в польових умовах застосовували бульотки.

Бульотки

        Бульотка з французької перекладається, як bouillotte «чайник» – являє собою металеву ємність з кришкою, забезпечену ручкою і носиком, як у чайника, або ж зливним краником, як у самовара. За призначенням нагадує самовар, але на відміну від нього, не має внутрішнього вогнища, а обігрівається розташованим знизу пальником. Призначена не для кип’ятіння води, а лише для підтримання температури.

      У колекції магазину-музею “Панъ Заваркінъ та синъ” представлені самовари виробництва фабрики Баташова, братів Шемаріних, а родзинкою самоварної колекції є мідний самовар братів Шахдат.
Під час проведення екскурсій та деяких культурних заходів ми частуємо наших відвідувачів чаєм із самовара з духмяними травами за рецептом самого Матвія Заваркіна. Тому завжди раді новим гостям!

Добавить комментарий