«Туалет-музей»

Не посміхайтесь, шановний читачу, але ця зала для деяких відвідувачів є найцікавішою для огляду. Клозет – це святе місце для кожного! Як відомо, ранок взагалі починається не з кави. До слова, перший туалет сидячого типу був побудований у 2600 році до нашої ери і належав шумерській цариці, а стародавні римляни туди ходили не лише за потребою – джентльменська і дамська кімната була своєрідним центром філософських бесід, де укладалися угоди і призначалися зустрічі.

Поняття «туалетна кімната» трактувалося як приміщення для здійснення туалету, тобто для приведення в порядок свого зовнішнього вигляду. Туалетні кімнати були обов’язковим атрибутом будинків заможного класу. Як правило, жіночі туалетні кімнати виконували роль своєрідного будуара, де дама вмивалася, вбиралася, розчісувала довге волосся, приколювала до одягу коштовності та ін. Туалетна кімната в жодному разі не асоціювалася з місцем, де знаходиться сантехніка, призначена для відправлення природних потреб. Відтоді наша туалетна кімната перетерпіла серйозні зміни.

Роздумуючи над філософськими категоріями буття, ви зможете причепуритися перед будуарним вікторіанським дзеркалом кінця ХІХ століття, оглянути не менш старовинний змішувач і раковину, посріблену тарілку з побажаннями від самого пана Заваркіна. Гроші царської доби, особливо паперові, в таких громадських місцях становлять особливу цінність, тому пропонуємо оглянути їх зразки номіналом в 5, 10, 25, і 100 рублів. Безперечно, перлиною цього богоугодного місця є німецький годинник з філософсько-туалетним написом «Manchmal läuft alles verkehrt» (нім. Іноді все йде не так). Поглянувши на годинник, Ви зрозумієте, чому ж на ньому зроблений саме такий постулат;)

Наші партнери